Geen homoseksuelen aan de macht in Maleisië | gepost op 11/01/2007 | Via onze collega's van Het Roze Huis - Antwerpse Regenboogkoepel.
|
De vroegere premier van Maleisië, Mahathir Mohamad, zegt dat er nooit een homoseksuele eerste minister in zijn land mag komen. "Maleisië is immers een islamitisch land", aldus de ex-premier. Mahathir ligt nog altijd juridisch in de clinch met zijn vroegere plaatsvervanger, Anwar Ibrahim.
Die werd in 1998 de laan uitgestuurd omdat hij naar verluidt corrupt en homoseksueel was. Via een omstreden proces werd Anwar tot 15 jaar cel veroordeeld: 6 jaar wegens corruptie en 9 jaar wegens sekscontacten met de man die zijn speeches schreef. Anwar hield altijd zijn onschuld vol.
Voor zijn ontslag leverde Anwar hevige kritiek op de economische politiek van de eerste minister. Nu eist Anwar omgerekend 22 miljoen euro van de ex-premier. Mahathir was van 1981 tot 2003 premier. In 2008 wil Anwar een gooi doen naar een zitje in het parlement. Bron:Het Roze Huis - Antwerpse Regenboogkoepel
Delen

|