Holebi-jongeren trekken samen op kamp | De holebikampen van Wel Jong Niet Hetero waren heel wat zomers lang een vaste waarde. Verschillende lokale groepen voelden het voorbije jaar de goesting om weer een kamp uit de grond te stampen. 'Expedition Y’ is hiervan het resultaat! 7 dagen lang (van 31 juli tot 6 augustus) trekken 80 holebi-jongeren van 18 tot 30 jaar naar Vielsalm. Een zomerkamp met de klemtoon op ‘fun’ en ambiance, netwerken en socializen. Ook ons aanbod van informatieve en vormende workshops is niet ver weg. De inschrijvingen liepen als een trein, de voorbereidingen werden getroffen, het kamp zčlf begon zaterdag.
“Mensen ontmoeten, plezier maken, onnozel doen, jezelf zijn, veel andere holebi's en transgenders, jongeren uit heel Vlaanderen, een knappe kampplaats in Vielsalm, informatieve workshops, … Dat verwachten we allemaal van Expedition Y. En dat zal er ook allemaal zijn!”, zegt Seppe Geerts, woordvoerder van Wel Jong Niet Hetero. “De voorbije maanden ontstond er een geweldige samenwerking tussen verschillende van de lokale WJNH-groepen en de nationale teams. Er was een grote vraag om terug op kamp te gaan. Een beetje zoals de bekende holebikampen van vroeger, maar dan helemaal heruitgevonden. Expedition Y belooft daar een sterk resultaat van te zijn!”
Why Expediton Y?
In het verleden betekenden holebikampen en -weekends vaak een wereld van verschil voor deelnemers. “Ik was niet langer een vreemde eend in de bijt. Ik kon plezier maken, vrienden leren kennen in een omgeving waar ‘homo zijn’ vanzelfsprekend was.”, vertelt een vroegere deelnemer.
Plezier maken op een plek waar holebi of transgender zijn vanzelfsprekend is, dat is zeker een uitgangspunt van Expedition Y. Luk (medewerker op Expedition Y en actief in de Hasseltse groep Inderdaad): “We merkten de voorbije maanden al dat de contacten tussen de verschillende groepen verbeterden door aan Expedition Y te werken. We hopen alle aanwezige jongeren mee te sleuren in ons eigen enthousiasme. Of jongeren nu komen om een plezante week of vertrekken met eigen vragen, we zorgen dat ze vinden wat ze zoeken!”
Delen

|